sprężarki śrubowe FIAC Airblok

Poprzedni
Następny

Sprężarki śrubowe FIAC S.p.A. serii AIRBLOK

Jeśli do swojej pracy potrzebujesz nowoczesnych, silnych i niezawodnych kompresorów śrubowych, to szczególnie zwróć uwagę na sprężarki śrubowe FIAC’a serii AIRBLOK. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w tych kompresorach pozwolą Ci na łatwe użytkowanie z minimalną obsługą eksploatacyjną.

Główne zalety serii AIRBLOK

  • Stabilny w pracy i o wysokiej wydajności moduł sprężania umożliwia długotrwałą i ekonomiczną pracę ciągłą urządzeń.
  • Trzystopniowy system separacji oleju pozwala uzyskać bardzo dobrej jakości powietrze spełniający normy czystości ISO.
  • System wentylacji zapewnia optymalną wymianę termiczną.
  • Zawór dolotowy całkowicie eliminuje problemy z wyrzutem oelju do puszki filtra wlotowego.
  • Panel sterowania Fiac’a pozwala na pełne, bezieczne zarządzanie i kontrolę nad parametrami pracy kompresora.

Stopień śrubowy sprężarek FIAC serii AIRBLOK

Stopień śrubowy sprężarek śrubowej FIACPodstawowymi elementami w produkcji ciśnienia w stopniu śrubowym są dwa wirniki. Za sprawą optymalnego doboru ilości, rodzaju i profilu zwojów w wirnikach oraz ich odpowiedniej długości i szerokości, możesz osiągnąć  wysoką wydajność  wirników przy ich małej prędkości rotacji. Dzięki temu zaoszczędzisz na energii elektrycznej zużywanej przez silnik oraz kosztach eksploatacyjnych stopnia śrubowego (wymiana łożysk dopiero po ponad 20.000 godzinach pracy).

Cechy stopnia śrubowego

  • Odpowiednio dobrane łożyska najwyższej jakości gwarantują ich długą żywotność i odciążenie stopnia śrubowego.
  • Doskonałej jakości uszczelnienia są wytrzymałe na wysokie temperatury pracy ciągłej.
  • Chłodzenie poprzez wtrysk oleju.

System naciągu pasów

Konstrukcja systemu naciągu pasów w sprężarkach Airblok  gwarantuje stabilność transmisji pracy pomiędzy silnikiem i stopniem śrubowym. W efekcie minimalizuje to zużycie części urządzenia i poprawia efektywność pracy. Wymiana naciągu pasów klinowych nie sprawi Ci kłopotu.

Seria AIRBLOK 10-60 posiada opatentowany automatyczny System naciągu pasów. Składa się on z dwóch płyt, które są zamontowane na prowadnicy. Jedna płyta jest przymocowana do silnika a druga do jednostki śruby.

Koła pasowe są zrobione z wysokogatunkowego żeliwa. Gwarantuje to dużą wytrzymałość i stabilność pracy kół pasowych. Przynosi to korzyści w odniesieniu do eksploatacji pasów i zmniejszenie strat mocy.

Te rozwiązania techniczne gwarantują Ci, że sprężarki śrubowe FIAC znajdują się w ścisłej czołówce przemysłowych urządzeń.

System separacji oleju

Kompresory FIAC serii Airblok posiadają trzy etapy separacji oleju, który gwarantuje wysokiej jakości powietrze na wylocie ze sprężarki. Kluczowe są pierwsze dwa poziomy separacji: odśrodkowy i grawitacyjny. Ten etap zachodzi w oddzielnym zbiorniku separatora oleju.

W trzecim etapie następuje oddzielenie w separatorze oleju. Pozwala to ograniczyć  ilość oleju poniżej 3µm. Wylotu powietrza z kompresora jest w klasie 4 – wg normy ISO 8573-1:1991, odnoszącej się do czystości powietrza w przemyśle.

W modelach AIRBLOK 40 – 50 – 60 KM  jest dodatkowy system, który wysyła sygnał alarmowy do elektronicznego sterownika w przypadku zatkania.

System chłodzenia

System chłodzenia kompresorów śrubowych Fiac serii Airblok

Sprężarki FIAC Airblok posiadają zaawansowany i skuteczny System chłodzenia. Optymalną wymianę termiczną, nawet w bardzo trudnych warunkach pracy, zapewnia odpowiednie rozmieszczenie elementów ruchomych, które generują ciepło jak i innych części statycznych.

Takie opracowanie wentylacji gwarantuje Ci pracę urządzeń na wysokim poziomie niezawodności.

Zawór ssący

Dzięki odpowiednim badaniom zastosowano elektrozawór pneumatyczny z specjalną konstrukcją zaworu „motylkowego”. To pozwoliło wyeliminować problem powrotu oleju do filtra powietrza. System zaworu motylkowego doskonale się sprawdza w pracy w ciężkich warunkach w systemie trzy zmianowym.

Panel sterowania

Panel sterowania składa się z mikroprocesora specjalnie zaprojektowanego dla „Fiac CHECK CONTROL” Daje Ci on gwarancję na bezpieczną i skuteczną kontrolę wszystkich funkcji kompresora.  Kiedy maszyna jest uruchomiona, na wyświetlaczu monitoruje ciśnienia, temperatury oleju oraz warunki pracy (kompresji, bieg jałowy, stop).

Alarmy są sygnalizowane sygnałem dźwiękowym, czerwona lampką alarmową i komunikatem o przyczynie usterki. Dostęp do wszystkich funkcji mikroprocesora jest możliwy za pomocą haseł, które będą znali wyłącznie upoważnieni technicy. To daje Ci gwarancję, że nikt nieupoważniony przez przypadek nie zmieni ustawień pracy kompresora.