Jeżeli sprężone powietrze jest jednym z głównych mediów potrzebnych do pracy w Twojej firmie, to znaczy, że potrzebujesz niezawodnych sprężarek śrubowych.

Sprężarki śrubowe

 

Do swojej pracy potrzebujesz nowoczesnych, wydajnych, niezawodnych i przeznaczonych do pracy ciągłej kompresorów śrubowych, to szczególnie zwróć uwagę na sprężarki śrubowe z oferty naszej firmy. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w tych kompresorach pozwolą Ci na łatwe użytkowanie z minimalną obsługą eksploatacyjną.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wybranie najlepszych dostawców!

Główne zalety sprężarek śrubowych:

  • Stabilny w pracy i o wysokiej wydajności moduł sprężania umożliwia długotrwałą i ekonomiczną pracę ciągłą urządzeń.

  • Specjalny system separacji oleju pozwala uzyskać bardzo dobrej jakości powietrze spełniający normy czystości ISO.

  • System wentylacji zapewnia optymalną wymianę termiczną.
  • Zawór dolotowy całkowicie eliminuje problemy z wyrzutem oleju do puszki filtra wlotowego.
  • Panel sterowania pozwala na pełne, bezpieczne zarządzanie i kontrolę nad parametrami pracy kompresora.

  • Panele sterowania od urządzeń bardzo prostych do zaawansowanych sterowników z możliwością programowania pracy i wyciągnięcia sygnału cyfrowego.

Podstawowymi elementami w produkcji ciśnienia w stopniu śrubowym są dwa wirniki. Za sprawą optymalnego doboru ilości, rodzaju i profilu zwojów w wirnikach oraz ich odpowiedniej długości i szerokości, możesz osiągnąć  wysoką wydajność  wirników przy ich małej prędkości rotacji. Dzięki temu zaoszczędzisz na energii elektrycznej zużywanej przez silnik oraz kosztach eksploatacyjnych stopnia śrubowego (wymiana łożysk dopiero po ponad 20.000 godzinach pracy).

Cechy stopnia śrubowego

  • Odpowiednio dobrane łożyska najwyższej jakości gwarantują ich długą żywotność i odciążenie stopnia śrubowego.

  • Doskonałej jakości uszczelnienia są wytrzymałe na wysokie temperatury pracy ciągłej.

  • Chłodzenie poprzez wtrysk oleju.

Konstrukcja systemu naciągu pasów w sprężarkach z naszej oferty  gwarantuje stabilność transmisji pracy pomiędzy silnikiem i stopniem śrubowym. W efekcie minimalizuje to zużycie części urządzenia i poprawia efektywność pracy. Wymiana naciągu pasów klinowych nie sprawi Ci kłopotu.

Koła pasowe są zrobione z wysokogatunkowego żeliwa. Gwarantuje to dużą wytrzymałość i stabilność pracy kół pasowych. Przynosi to korzyści w odniesieniu do eksploatacji pasów i zmniejszenie strat mocy.

Te rozwiązania techniczne gwarantują Ci, że sprężarki śrubowe FIAC znajdują się w ścisłej czołówce przemysłowych urządzeń.

Kolejnym niezawodnym rozwiązaniem jest napęd bezpośredni. To rozwiązanie łączy specjalnym sprzęgłem lub przekładnią zębatą stopień śrubowy z silnikiem elektrycznym.

Jest to najnowsze rozwiązanie technologiczne stosowane w sprężarkach śrubowych. Dzięki napędowi bezpośredniemu urządzenie jest niezawodne i jest występują mniejsze stary w przełożeniu napędu.

Kompresory śrubowe z naszej rozmowy posiadają trzy etapy separacji oleju, który gwarantuje wysokiej jakości powietrze na wylocie ze sprężarki. Kluczowe są pierwsze dwa poziomy separacji: odśrodkowy i grawitacyjny. Ten etap zachodzi w oddzielnym zbiorniku separatora oleju.

W trzecim etapie następuje oddzielenie w separatorze oleju. Pozwala to ograniczyć  ilość oleju poniżej 3µm. Wylotu powietrza z kompresora jest w klasie 4 – wg normy ISO 8573-1:1991, odnoszącej się do czystości powietrza w przemyśle.

Sprężarki śrubowe posiadają zaawansowany i skuteczny System chłodzenia. Optymalną wymianę termiczną, nawet w bardzo trudnych warunkach pracy, zapewnia odpowiednie rozmieszczenie elementów ruchomych, które generują ciepło jak i innych części statycznych.

Takie opracowanie wentylacji gwarantuje Ci pracę urządzeń na wysokim poziomie niezawodności.

Dzięki odpowiednim badaniom zastosowano elektrozawór pneumatyczny z specjalną konstrukcją. To pozwoliło wyeliminować problem powrotu oleju do filtra powietrza. System zaworu motylkowego doskonale się sprawdza w pracy w ciężkich warunkach w systemie trzy zmianowym.

Panel sterowania składa się z mikroprocesora specjalnie zaprojektowanego dla „naszej firmy. Daje Ci on gwarancję na bezpieczną i skuteczną kontrolę wszystkich funkcji kompresora.  Kiedy maszyna jest uruchomiona, na wyświetlaczu monitoruje ciśnienia, temperatury oleju oraz warunki pracy (kompresji, bieg jałowy, stop).

Alarmy są sygnalizowane sygnałem dźwiękowym, czerwona lampką alarmową i komunikatem o przyczynie usterki. Dostęp do wszystkich funkcji mikroprocesora jest możliwy za pomocą haseł, które będą znali wyłącznie upoważnieni technicy. To daje Ci gwarancję, że nikt nieupoważniony przez przypadek nie zmieni ustawień pracy kompresora.