Jeżeli sprężone powietrze jest jednym z głównych mediów potrzebnych do pracy w Twojej firmie, to znaczy, że potrzebujesz niezawodnych sprężarek śrubowych.

Sprężarki, kompresory śrubowe

Do swojej pracy potrzebujesz nowoczesnych, wydajnych, niezawodnych i przeznaczonych do pracy ciągłej kompresorów śrubowych, to szczególnie zwróć uwagę na sprężarki śrubowe z oferty naszej firmy. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w tych kompresorach pozwolą Ci na łatwe użytkowanie z minimalną obsługą eksploatacyjną. Oferujemy sprężarki śrubowe o zróżnicowanych parametrach pracy, które bez problemu dopasujesz do charakteru Twojej instalacji.

W przeciwieństwie do sprężarek tłokowych, kompresory śrubowe są wciąż stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku. Chociaż zasada ich działania została opracowana już w XIX wieku przez Niemca Heinricha Krigara, sprężarki śrubowe zyskały rozgłos dopiero po drugiej wojnie światowej.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wybranie najlepszych dostawców!

Systematycznie śledzimy rynek kompresorów śrubowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie proponować najlepsze w swojej klasie rozwiązania. Szeroka oferta pozwala na znalezienie urządzeń znajdujących zastosowanie w wielu rozmaitych aplikacjach. Nasze kompresory śrubowe zapewniają wysoką wydajność przy zachowaniu niskich kosztów ich eksploatacji.

Zastosowanie sprężarek śrubowych

Proponowane sprężarki śrubowe to rozwiązania dedykowane do różnorodnych zastosowań przemysłowych. Niezależnie od tego czy mówimy o sektorze spożywczym, farmaceutyce czy też zakładach zajmujących się malowaniem bądź szeroką pojętą obróbką materiałów, produkty z tej kategorii okażą się świetnym wyborem. Dzięki systemowi separacji oleju, nasze kompresory śrubowe mogą być wykorzystywane również przy procesach, w których czystość powietrza jest priorytetem.

Główne zalety sprężarek śrubowych:

  • Stabilny w pracy i o wysokiej wydajności moduł sprężania umożliwia długotrwałą i ekonomiczną pracę ciągłą urządzeń.

  • Specjalny system separacji oleju pozwala uzyskać bardzo dobrej jakości powietrze spełniający normy czystości ISO.

  • System wentylacji zapewnia optymalną wymianę termiczną.
  • Zawór dolotowy całkowicie eliminuje problemy z wyrzutem oleju do puszki filtra wlotowego.
  • Panel sterowania pozwala na pełne, bezpieczne zarządzanie i kontrolę nad parametrami pracy kompresora śrubowego.

  • Panele sterowania od urządzeń bardzo prostych do zaawansowanych sterowników z możliwością programowania pracy i wyciągnięcia sygnału cyfrowego.

Firmy zajmujące się obróbką drewna, obróbką metali, przetwórstwem spożywczym, przemysłem motoryzacyjnym i wieloma innymi – od lat polegają na sprężarkach śrubowych RENNER, ponieważ niezawodność, solidność i efektywność energetyczna to podstawy technologii sprężonego powietrza.

Ekonomiczny charakter kompresorów śrubowych

Podstawowymi elementami w produkcji ciśnienia w stopniu śrubowym są dwa wirniki. Za sprawą optymalnego doboru ilości, rodzaju i profilu zwojów w wirnikach oraz ich odpowiedniej długości i szerokości, możesz osiągnąć  wysoką wydajność  wirników przy ich małej prędkości rotacji. Dzięki temu zaoszczędzisz na energii elektrycznej zużywanej przez silnik oraz kosztach eksploatacyjnych stopnia śrubowego (wymiana łożysk dopiero po ponad 20.000 godzinach pracy).

Decydując się na kompresory śrubowe z naszej oferty możesz mieć pewność, że otrzymasz kompaktowy, solidny, niezawodny i energooszczędny produkt dostosowany specjalnie do Twoich potrzeb.

Cechy stopnia śrubowego

  • Odpowiednio dobrane łożyska najwyższej jakości gwarantują ich długą żywotność i odciążenie stopnia śrubowego.

  • Doskonałej jakości uszczelnienia są wytrzymałe na wysokie temperatury pracy ciągłej.

  • Chłodzenie poprzez wtrysk oleju.

Oferowane urządzenia pracują cicho i dostarczają sprężone powietrze bardzo równomiernym przepływem. W porównaniu do sprężarek tłokowych, sprężarki śrubowe są znacznie cichsze. Dzieje się tak dlatego, że nie występują w nich znaczne siły mechaniczne, które należy zwalniać lub przyspieszać.

Konstrukcja systemu naciągu pasów w sprężarkach z naszej oferty  gwarantuje stabilność transmisji pracy pomiędzy silnikiem i stopniem śrubowym. W efekcie minimalizuje to zużycie części urządzenia i poprawia efektywność pracy. Wymiana naciągu pasów klinowych nie sprawi Ci kłopotu.

Koła pasowe są zrobione z wysokogatunkowego żeliwa. Gwarantuje to dużą wytrzymałość i stabilność pracy kół pasowych. Przynosi to korzyści w odniesieniu do eksploatacji pasów i zmniejszenie strat mocy.

Te rozwiązania techniczne gwarantują Ci, że sprężarki śrubowe FIAC znajdują się w ścisłej czołówce przemysłowych urządzeń.

Kolejnym niezawodnym rozwiązaniem jest napęd bezpośredni. To rozwiązanie łączy specjalnym sprzęgłem lub przekładnią zębatą stopień śrubowy z silnikiem elektrycznym.

Jest to najnowsze rozwiązanie technologiczne stosowane w sprężarkach śrubowych. Dzięki napędowi bezpośredniemu urządzenie jest niezawodne i jest występują mniejsze stary w przełożeniu napędu.

Kompresory śrubowe z naszej rozmowy posiadają trzy etapy separacji oleju, który gwarantuje wysokiej jakości powietrze na wylocie ze sprężarki. Kluczowe są pierwsze dwa poziomy separacji: odśrodkowy i grawitacyjny. Ten etap zachodzi w oddzielnym zbiorniku separatora oleju.

W trzecim etapie następuje oddzielenie w separatorze oleju. Pozwala to ograniczyć  ilość oleju poniżej 3µm. Wylotu powietrza z kompresora jest w klasie 4 – wg normy ISO 8573-1:1991, odnoszącej się do czystości powietrza w przemyśle.

Sprężarki śrubowe posiadają zaawansowany i skuteczny System chłodzenia. Optymalną wymianę termiczną, nawet w bardzo trudnych warunkach pracy, zapewnia odpowiednie rozmieszczenie elementów ruchomych, które generują ciepło jak i innych części statycznych.

Takie opracowanie wentylacji gwarantuje Ci pracę urządzeń na wysokim poziomie niezawodności.

Dzięki odpowiednim badaniom zastosowano elektrozawór pneumatyczny z specjalną konstrukcją. To pozwoliło wyeliminować problem powrotu oleju do filtra powietrza. System zaworu motylkowego doskonale się sprawdza w pracy w ciężkich warunkach w systemie trzy zmianowym.

Panel sterowania składa się z mikroprocesora specjalnie zaprojektowanego dla „naszej firmy. Daje Ci on gwarancję na bezpieczną i skuteczną kontrolę wszystkich funkcji kompresora.  Kiedy maszyna jest uruchomiona, na wyświetlaczu monitoruje ciśnienia, temperatury oleju oraz warunki pracy (kompresji, bieg jałowy, stop).

Alarmy są sygnalizowane sygnałem dźwiękowym, czerwona lampką alarmową i komunikatem o przyczynie usterki. Dostęp do wszystkich funkcji mikroprocesora jest możliwy za pomocą haseł, które będą znali wyłącznie upoważnieni technicy. To daje Ci gwarancję, że nikt nieupoważniony przez przypadek nie zmieni ustawień pracy kompresora.